Ako kresliť obočie

Už sme vo viacerých článkoch rozoberali rôzne spôsoby kreslenia oka.

A ak by si mal záujem o realistickú kresbu odporúčame: Kreslenie oka tromi šikovnými spôsobmiTutoriál ako kresliť realistické oči alebo Realistické oko v 7. krokoch

Zatiaľ sme ale nespomínali ako nakresliť obočie čo je dôležitý prvok pri kreslení celej tváre.

Kreslenie obočia nieje nič ťažké, stačí si len zapamätať pár základných krokov a budete vedieť ako na to.

Najprv si však povieme kde by sa malo také obočie nachádzať. Keď začínate s kresbou môžete si len tak, priložením ceruzky zmerať uhly ktoré vám pomôžu. Začiatok obočia sa väčšinou nachádza kolmo na nosnú dierku a keď si dáte z tohto bodu šikmú priamku cez bod konca vonkajšej rohovky oka, ukáže vám to kde by malo obočie končiť. Bod lomu obočia sa väčšinou nachádza niekde v 2/3 obočia alebo ak oko pozorujeme spredu a hľadí pred seba, je to hneď na pravom konci dúhovky. To sa samozrejme stále trochu mení vzhľadom na sklonenie a vytočenie hlavy a od človeka ako sa o neho stará.

ako spravne vytvarovat obocie

.

Keď máš určený začiatok a koniec obočia, naznačíš si veľmi jemne jeho tvar.

Môžeš sa inšpirovať našimi obrázkami ak nevychádzaš z konkrétneho obočia. Najdôležitejšie je na tvarovaní obočia smerovanie jeho chĺpkov.

Začneš od vnútorného okraja obočia. Jedným ťahom kreslíš jeden chĺpok! Nekreslíš jeden chĺpok dvoma ťahmi, ani nekreslíš tri naraz jedným ťahom, bez zdvihnutia ceruzy od formátu. Je dôležité aby obočie pôsobilo skutočne a k tomu ho musíš kresliť tak ako skutočne rastie a to chĺpok po chĺpku.

Prvé chĺpky obočia, ak začínaš od koreňa nosa, sú ako keby samostatné v smerovaní rastu. Rastú do hora ako keby rovno v smere nosa. Postupne pridávaš ďalšie chĺpky a tie už ťaháš smerom do vnútra, stredu, obočia. Ideš od krajov a z dolnej a hornej strany kreslíš chĺpky smerom do stredu v šikmej pozícii. Ku koncu sa vzdialenosť medzi nimi zmenšuje a ich dĺžka je aj kratšia.

Toto je správnejší spôsob kresby obočia.  Druhým spôsobom je ťahať chĺpky šikmo po tvare obočia iba z jednej strany z dola hore. Pôsobí to tiež dobre ale v prvom prípade to pôsobí skutočnejšie keďže takto aj rast obočia normálne funguje.

Obočie je tiež dôležitý prostriedok na vyjadrenie emócii ako si môžeš všimnúť na poslednom obrázku. Preto je dôležité ako ho umiestníte a ako bude smerovať.

.

postup kreslenie ako urobit obocie ako kreslit obociekreslenie obocianauc sa urobit spravne obocie rozne druhy obocia kreslenie obocia nauc sa kreslitbocie ako kreslit muzske zenske obocie

Rozdiel medzi mužským a ženským obočím. ako kreslit obocie

  2 comments for “Ako kresliť obočie

  1. 8. januára 2021 at 16:41

    V tých typoch obočia som našiel všetkých svojich známych 😀 Super návod

  2. maša
    6. júla 2016 at 22:51

    Zaujímavé ale stále to neviem
    učím sa denno denne ale verím si že to raz nakreslím

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.