Ako kresliť tvár z profilu

Pri kresbe tváre z profilu sa držíš podobných zásad ako pri kresbe hlavy spredu. Časti tváre sú rovnako vzdialené od seba ale ich vzhľad zo strán sa mení. 
Pokúsili sme sa ti tento postup zhrnúť a čo najstručnejšie opísať v pár krokoch. Ak sachceš naučiť pár zásadných zásad ako kresliť ľudskú hlavu, určite si prečítaj aj náš článok: 10. vecí ktoré musíš vedieť pri kresbe hlavy.

Tak a teraz poďme na kreslenie profilu: 


1. Nakresli základnú konštrukciu-
Vždy, pri kreslení hlavy, je dôležité naznačiť si kruhový základ ktorý doplníš bradovou časťou . Táto konštrukcia ti pomôže lepšie sa orientovať a držať si správny sklon a umiestnenie ďalších častí tváre.

2. Naznač s umiestnenie častí tváre- Tu si naznačíš líniu očí, nosa, úst. Nezabudni čo sme sa učili, pri rovnom držaní hlavy sa dá táto vzdialenosť rozdeliť na 4. rovnaké časti. A to časť medzi začiatkom hlavy a začiatkom oblasti vlasov – začatie vlasov a obočie – obočie a nos – nos a brada. To sa samozrejme jemne mení v prípade nadhľadu a podhľadu.

3. Nakresli nos- Nos v tomto prípade vychádza z pomocnej kružnice do priestoru. Pomôž si s pomocnou čiarou ak potrebuješ, určíš ňou ostrosť a veľkosť nosa. Nos ti dokáže ovplyvniť veľmi veľa tak si na ňom daj záležať. Pomôž si s obrazovou prílohou tohto článku.

4. Pridáš ostatné časti tváre- Po kresbe nosa si jemne naznač tvar pier, Všimni si smerovanie jednotlivých častí a uhol ich smerovania. Dolná pera vo väčšine prípadov menej vytŕča z profilu ako horná. Potom malým oblúkom nabieha brada. Na obrázku môžeš vidieť sklon medzi nosom a bradou a umiestnenie pier medzi tým.

Oko sa nachádza v línii začiatku nosa. Jeho vzdialenosť je rôzna, musíš myslieť na nosovú kosť ktorá potrebuje svoj vlastný priestor. Tieto veci už máš v hlave, tak sa neboj posunúť ho ak ti jeho umiestnenie nebude hneď na prvý pokus sedieť.

6. Vlasy- Je dobré ak si umiestnenie ucha naznačíš potom ako si nakreslíš koniec sánky. Tú vieš skôr odhadnúť a rýchlejšie si všimneš chybu ak ju príliš zmenšíš alebo posunieš. Potom si nad ňu naznačíš ucho ktoré je medzi líniou nosa a obočia, alebo trochu menšie v prípade žien. Jeho tvar môžeš odpozorovať aj v článku Ako kresliť ucho. Za týmto uchom už začínaš s prameňmi vlasov ktoré smerujú do oblasti čela.  K pomocnej kružnici sa neboj doplniť väčší objem na mieste temena. Hlava človeka totiž nieje kružnica ale skôr sploštené vajíčko!

.

ako kreslit hlavu z profilu

ako kresliť profil hlavy ako kreslit zensku hlavuako kreslit profil hlavyako kreslit oko z profilukreslenie ust z profilukreslenie hlavykreslime hlavu navodhlava z profilu kreslenie tutorialkreslenie hlavy fotografie

  4 comments for “Ako kresliť tvár z profilu

 1. Anonym
  27. novembra 2018 at 18:30

  krása

 2. Anonym
  6. augusta 2018 at 15:35

  supeer

 3. Anonym
  29. októbra 2015 at 11:01

  ahojte

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.