Realistické oko v 7. krokoch

 

Dnes ti ukážeme ako nakresliť realistické oko len v pár krokoch. Za návod ďakujeme Proko.com

1

1. Krok

1. Krok: Na začiatku je potrebné naznačiť si základný tvar oka. V skici môžeš vidieť že nieje nakreslené iba samotné oko ale aj jeho okolie. To je veľmi dôležitý prvý krok. Ľahšie sa potom orientuje v umiestnení oka, uložení tieňa a samotných detailov. Takže sa na začiatok snaž čo najpresnejšie skopírovať obrázok.

2Toto je vlastne 1. Krok. Len so zvýrazneným tvarom liniek oka. Aby sa ti podarilo napodobiť tento krok čo najlepšie.  Tento tvar je veľmi dôležitý pre ďalšie kroky.

4

2. Krok

2. Krok: Do tohto mnohouholníka sa pridali dva oblúky smerujúce do protiľahlých rohov, vytvárajúce spolu tvar oka. Do vnútra týchto liniek je pridaná elipsa kopírujúca ich tvar. Nezabudni nechať miesto pre slzný kanálik.

 

5

3. Krok

3. Krok: Tu iba dokreslíš dúhovku so zrenicou. Všimni si že zrenica sa nachádza vždy v strede v dúhovke a v tomto prípade sa neprekrýva s viečkom.

6 7

Tu máš naznačený smer a tvar obočia a vzdialenosť medzi obočím a okom. Snaž sa toho držať.

9

4. Krok

4. Krok: Tu už začínaš oko tieňovať. Veľa ľudí by sa najradšej zameralo iba na nejaký detail a postupne sa posúvalo ďalej. Teraz ti ale ukážeme lepší spôsob. Mäkšou ceruzou si v stredom odtieni sivej naznačíš tiene a miesta v ktorých je výrazná farba. Sleduj obrázok a jemnou šrafúrou vytváraj tieto sivé plochy. Pomôžu ti už načrtnuté pomocné čiary.

 

 

5. Krok

5. Krok

5.Krok: Zober si ešte mäkšiu ceruzu a trochu s ňou pritlač. Môžeš použiť aj rovnakú ako pri prvom stupni sivej, len sa snaž rozlíšiť tlačením ich odtieň. Prejdi okraje dúhovky a zvýrazni šošovku. Daj s pozor aby si zanechal odlesk v oku. Ak si ho zabudol stačí jemne vo vnútri oka prejsť gumou. Keď vyfarbuješ dúhovku všimni si že sa tmavá dotýka aj zorničky aj začiatku viečka ktoré je tiež zvýraznené tmavou sivou. Pomaly tieňuj aj okolie oka.

6. Krok

6. Krok

6. Krok: Dodávaš ďalšie tiene a obočie. Mysli na to ako rastú chĺpky obočia a ceruzou vytváraj každý jeden zvlášť. To ti pomôže v tom aby vyzerali realisticky. Je to podobný princíp ako pri vlasoch.

7. Krok

7. Krok: Všimni si rozdieli v 7. a 6. obrázku. Pridané tiene, linky v dúhovke, naznačené mihalnice. Prejdi celé oko a doplň intenzitu tieňov. Mysli na to že svetlo smeruje z hora (aspoň v tomto prípade) a tak najtmavšie miesta sú tie pod ohybom kože. Nezabudni na okrajoch pridať svetlú sivú aj na bielko, to ho priestorovo vymodeluje. Daj pozor aby si nechal svetlú líniu slzného kanálika.

Veľa šťastia!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat