Kresliť pri tanci sa naozaj dá!

Heather Hansen,  je súčasná umelkyňa a tanečnica z New Orleanse.

Prišla na kreatívny a elegantný spôsob ako zachytiť jej tanečné pohyby na papieri. Tancuje na veľkej ploche papiera, blízko pri zemi a pritom drží veľký kus uhlíka.

Nerobí to sama v súkromí ale posúva to do štádia Performenc, čiže verejného predstavenia ako umelca. Pozýva si do galérie hostí k tomu aby ju mohli pozorovať ako tancuje. Ako sa pohybuje blízko zeme, dotýka sa papiera uhlíkom ktorý kopíruje pohyby jej rúk. Postupne sa na papieri vytvára nádherný diagram jej zdanlivo rituálneho tanca.

Nahrala tiež video ktoré nazvala “Emptied Gestures” (Prázdne Gestá) ktoré bolo nahraté aby si aj neprítomný v galérii boli schopný pozrieť jej dramatický tanec ktorý obrazce vytvoril.

Hanesn povedala o svojej práci: Prázdne gestá je experiment v pohybovej kresbe. V tejto sérii hľadám spôsoby ako zachytiť moje pohyby rovno na papier, rôznymi gestami sa snažím vytvoriť niečo úplne nové v procese.

Hansen je veľmi plodný autor. Vystupovala v početnom množstve galérii a vystavovala tam svoje práce vytvorené jej špecifickým tancom. Strávila celý rok 2013 denným tvorením umeleckých skíc a plánov ako aj v roku 2014.

Tak nejako tým samu seba tlačí urobiť jedno umelecké dielo každý deň. Tak sa stále drží v pohybe a kreatívnom nadšení.

Zdroj:  heatherhansen.net

charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-14 charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-17 charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-9 charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-10 charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-2 charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-3 charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-4 charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-1 charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-12 charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-5 charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-6 charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-8 charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-15 charcoal-drawing-contemporary-dance-heather-hansen-7

 

 

  1 comment for “Kresliť pri tanci sa naozaj dá!

  1. 16. mája 2016 at 17:39

    pekne toje len naviem čotoje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.