Výbuchy farieb a dynamcké línie

James Roper je abstraktný umelec ktorý tvorí v surrealistické obrazy väčšinou v programoch ako Corel Painter a Adobe Photoshop.

James pracuje s maľbou, kresbou, sochou, filmom a už spomínaným grafickým dizajnom. Skončil školu v Manchester odboru Fine Art.

Vystavoval už v takých mestách ako je Londýn, New York, Barcelona, Los Angeles a Miláno.

Používaním vektorov je schopný vytvoriť organické tvary. Autor tým že tvorí v počítači je stále schopný zmeniť v svojej práci tvar objektov a ich farebnosť, čo jeho práce robí o trochu viac  kontrolované a vyzývajúce ako raastliny.

Navrhuje a maľuje abstraktné tvary a surrealistické prostredie ktorými vytvára figúry alebo bez nejakých konkrétnych plánov necháva obraz v abstraktnou duchu. Stále však je v nich cítiť istú živosť, organickosť. Mnoho z jeho obrazov majú trochu skreslenú perspektívu. Používa perspektívu najmä ako upozornenie na jednotlivé časti ktoré považuje za hlavné.

Tieto práce sú jeho neskoršie diela pričom začínal kresbou figúr s organickými motívmi nahradzujúcimi, iba hlavu postáv ale v týchto prácach ide skôr o premenenie celého obrazu na živý abstrakt bez konkrétnych predlôh.

 

The Involuted Resistor Exvoluta Mori conception Occipital Prolapse The Involuted Explicator (1) The Involuted Submergent The Peak of Mount Tribhanga shifting Xulolux Exvoluta Rush Deep structure dispersal (1) Bound before the source Autosarcophagy (1) Tesslar I Tesslar II Lixxil The Divining Censer Assumption degree show 4 degree show 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.