Portréty tvorené šitím!

Umelkyňa Cayce Zavaglia vytvorila realistické portréty spôsobom ktorý by ťa do teraz možno ani nenapadol. A to vyšívaním!

Jej vyšívané portréty sú plné detailov a plasticky vytieňované.  Čiarkovitá výšivka iba dodáva obrazu na zaujímavosti. Práca spočíva v urobení si prvotnej skici portrétu a postupné šitie priamo do predlohy. Autorka sa samozrejme musela k takejto zručnosti dopracovať. Tvrdí že postupom rokov vynašla techniky šitia ktoré jej umožnili tieňovať farby a napodobniť typickú olejovú maľbu.  Smer ktorým nite vedie napodobňuje ťahy štetca a  tak vytvára aj niečo ako vrstvy farby v obraze. To jej dovoľuje vytvoriť v obraze hĺbku, objem a tvar. Jej technológia šitia by sa dala už k posadnutosti, ale dovoľuje jej dokonale zachytiť aj také komplikované veci ako vlasy, oblečenie a osvetlenie.

Zavaglia je tiež uchvátená zadnou stranou týchto plátien. Tu sa nitky spájajú v zvláštnych abstraktných formách a vo veľa prípadoch dokonca pôsobia ešte lepšie ako realistické portréty.

Zadná strana týchto obrazov ju inšpirovala aj k maľbám ktoré už tvorila acrylom.

Určite navštív jej stránku a pozri si viac z jej zaujímavej tvorby.

emb-1 detail Zavaglia_5_2 Zavaglia+163_5 Zavaglia+163_6 unnamed-2 IMG_16705.+Zavaglia,+Cayceteo+detail+5Zavaglia_3_2 003 emb-4 Scan-1 Zavaglia+983_2_2 007 20130216_1304115.+Zavaglia,+Cayceunnamed-2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.