Rady ako správne kresliť tvoj obraz

Pri kreslení je dôležitých viacero vecí, nielen to či vieš alebo nevieš kresliť. K tomu aby sa ti dobre kreslilo musíš mať čo najlepšie prispôsobené okolie. V tomto článku si všimni aké je dôležitá mať kresliacu plochu mierne naklonenú k sebe, aby si si nenamáhal zápästie. Tým pádom aj dlhšie vydržíš. Ale čo je najdôležitejšie, budeš mať omnoho lepší pohľad na svoju kresbu ako keď na ňu hľadíš v uhle, ktorom ju nebudeš ani neskôr vystavovať.

To sa týka aj odkreslovania predlohy – obrázku. Je lepšie keď si predlohu postavíš pred seba a na sklonenej ploche tvoríš. Je to komplikovanejšia, a je väčšia šanca že sa pomýliš keď to máš vo vodorovnej polohe. Na tento účel môžeš použiť akúkoľvek veľkú, tvrdú a rovnú podložku. Daj si záležať aby keď už tvoríš v správnom sklonení dosky aj predloha bola na dobrom mieste. Môžeš si ju zavesiť pred seba na stenu alebo oprieť o nejaký predmet. Keď už ale tvoríš vodorovne so stolom nechaj si  na ňom papier aj predlohu. Postav sa potom ale k svojím kresbám, lebo potrebuješ mať dobrý nadhľad.

Prvý obrázok ti ešte ukáže že je dobré ak pri kreslení držíš uhlík, trochu uvoľnenejšie. Pomáha to v tom že, v takomto prípade nekreslíš iba časťou ruky ale celým zápästím a to ti dáva väčšiu voľnosť.

tumblr_lwkvlqXTG31r7wohko2_r2_400 typy pri kresleni rady pri kresleni tumblr_lwktocI1KS1r7wohko3_r2_500 tumblr_lvjqtnrdbV1r7wohko1_500 tumblr_lwktocI1KS1r7wohko2_500 ako spravne kreslit tumblr_mm39zrqX2N1qe96vjo1_500

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.