Neuveriteľné kresby ohňom

Umelec Steven Spazuk je mnohostranný autor ktorý začína od skicovanal a kreslenia k vodovým farbám a akrilovým maľbám. V roku 1980 začal používať špeciálny umelecký rozprašovač – fixérku a bol fascinovaný jemnými ťahmi ktoré dokázal tento sprej vytvoriť. Potom v roku 2001 ho napadlo, čo by sa stalo ak vystaví plátno ohňu a bude kontrolovať  odtlačok sadzí ktoré tento plameň vytvorí.

Tak vymyslel úplne nový štýl kresby. Vytvára malé kresby ale aj obrovské práce vytvorené z tisíc malých prác, každú tvoril sviečkou a potom jemne dotváral rôznymi malými pomôckami ako ihlou, pierkami, atď. Autor často nevie aký obraz nakoniec vznikne, ale niekedy v týchto z časti náhodných líniách nachádza novú inšpiráciu a tvary ktoré potom dotvára podla vlastnej fantázie.

Viac z tvorby autora nájdeš na jeho stránke. Spazuk_Fire_Painting_03SteveSpazuk7Steven-Spazuk-yatzer-11fire-paintings-soot-art-steve-spazuk-5fire_painting_steven_spazuk-thumb-525xauto-455910213SPAAAsteven-spazuk-8spazuk-1spazuk-2spazuk-3spazuk-4spazuk-6-600x335paintin-1paintin-2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.