Reálna podoba starých Disney rozprávok, ako si ju ešte nevidel!

Niekedy neboli animované rozprávky tvorené iba v počítačových programoch. Niekedy jednu scénu tvorila stovka kresieb, ktoré sa v danej rýchlosti menili a tak tvorili v oku dojem pohybu. K tomu ale bolo treba nespočetne veľa práce a šikovných animátorov. Aj teraz si môžeš pri pozeraní starých Disney rozprávok ako Kráska a zviera, Snehulienka, Herkules a ďalších všimnúť nepatrné línie ceruzou ktoré k nej patria.

Takto bola niekedy tvorba animácie komplikovanejšia ale o to zaujímavejšia a cennejšia. Dokonca sa opovážime tvrdiť že úroveň vzhľadu s postupom technológie trochu klesla, ale to len z pohľadu krásy prepracovania.

V tomto článku si môžeš pozrieť Pencil test/ Testy ceruzou ktoré sa stále robili pred finálnym dokončením filmu a boli základom a formou celého spracovania. Skús si predstaviť množstvo práce ktorá musela byť niekedy urobená pre malý pohyb ruky či pier. V tejto dobe už skoro nepredstaviteľné množstvo roboty. Veríme že po zhliadnutí týchto testov si budeš o to viac vážiť staré animácie a rozprávky.

disney rucne kresllene disney pencil test rucne kreslena animacia tumblr_n28viwfOEc1t0xyebo1_400 tumblr_n56o85E1PH1t0xyebo1_500 tumblr_n85cevXQSG1t0xyebo1_500

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.