Svietiaca Van Goghova cesta v Holandsku

Predstav si cestovanie cez Holandsko úplne jedinečným spôsobom. Miesto kde sa narodil jeden z najznámejších post-impresionistických maliarov Vincent van Gogh. Pravdepodobne pri  zmienke tohto mena si hneď predstavíš jeho asi najznámejšie dielo The Starry Night/Nočná obloha.

Tu sa dostávame k nedávno vzniknutému projektu. Kde pod nohami môžeš vidieť osvetlenú časť presne tejto maľby. A to v Holandskom mestečku Nuenen kde štúdium Roosegaarde  dizajnérske laboratórium na čele s umelcom Daanom Roosegaarderom a jeho tímom, vytvorilo fantastickú Van Gogh-Roosegaarde cyklistickú trasu.

A tak toto miesto inšpirované Van Goghom, ktorý bol obyvateľom mestečka Nuenen od roku 1883 – 1885 mu takýmto spôsobom prejavilo svoju úctu. Tím vytvoril  špirálovitú cestu fungujúcu na slnečný pohon ktorá je 1. kilometer dlhá. Tieto svetlá sú vlastne kamene ktoré sú nafarbené špeciálnym svetlom ktoré sa nabíja cez deň. Výsledkom je  úplne očarujúce magické svetlo, ešte ku všetkému  ekonomicky prijateľné.

Pozrite si ako to tam vyzerá na videu.

the-starry-night-1889 images (1) fietspad_2.jpg__800x0_q85_crop-scale crop_subsampling-2 images Van Gogh-Roosegaarde Bicycle Path 141114175944-van-gogh-bike-path-6-horizontal-gallery

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.