Portréty tvorené dyslektikom

Meno autora je Vince Low, pochádza z Kuala Lumpur, Malaysia. Študoval ilustráciu a pracoval v dizajnérskej spoločnosti v rôznych reklamných agentúrach. A teraz je vedúci Ilustrácii v skupine Grey v Kuala Lumpur. Ako mladý trpel poruchou – dyslexiou a dúfa že v budúcnosti sa touto chorobou nebudú trápiť ďalšie generácie.

Hovorí že keď bol malý, pocit že robí všetko zle bol stále súčasťou jeho každodenného života. Kvôli tejto chorobe má veľmi zlé spomienky na svoje detstvo. Problém bol najmä v tom že si okolie myslelo že je naozaj iba lenivý keď nedokáže dokončiť svoju domácu úlohu a bol preto trestaný a nepochopený.

Na strednej škole to bolo o to iba horšie. Tu sa to už zvrtlo k ponižovaniu. Začal sa stýkať s mladými gangstrami, fajčiť, biť sa a chodiť poza školu. Iba tak sa konečne cítil že ho prijímajú medzi seba a kašlal na svoju budúcnosť. No jeho priateľ, ktorý bol veľmi dobrým študentom, ho upozorňoval na možné nešťastie ktoré si takýmto životom môže spôsobiť a tak sa začal znova v škole snažiť. Ale choroba tam stále bola, takže  sa mu aj tak nedarilo. Jeho rodičia videli že sa v študovaní trápi a preto ho podporovali v umeleckých odboroch. Samozrejme aj videli že má trochu talent.

To zmenilo všetko. Zamiloval sa do kreslenia a ilustrovania. Konečne uvidel zmysel svojho života a bol ho schopný aj dosiahnuť. Začalo sa mu dariť a dosahoval úspechy. Tu ho oslovil kreatívny riaditeľ jednej spoločnosti zaoberajúcej sa dyslexiou. Ukázal Lowovi videá a podklady k tejto chorobe.Vtedy si Low prvý krát uvedomil že má dyslexiu. To ho úplne šokovalo. Hlavne to ako inak od normálnych ľudí vníma svet. Tak začal pracovať pre viaceré spoločnosti ktoré sa zaoberali touto chorobou a chceli uľahčiť uchytenie sa na školách aj podobným deťom bez odsudzovania.

V tejto svojej práci aj pokračuje a venuje sa aj kresbe v ktorej z časti vyjadruje svoje vnímanie sveta a pocity voči svojej chorobe, ktorú už teraz berie skôr ako dar ktorý ho robí výnimočným a jedinečným.

tumblr_mr47s4nZPl1qbmgeto1_1280 kreslenie peknych zien najznamejsie kresby tumblr_mr47s4nZPl1qbmgeto4_1280 ako kreslit dobre 4b8c3b698fd18d43e243d0dd569f1f06 16-scribble-drawing-celebrity-portrait-by-vince-low 28b466500b1e7e347631ad03ade50f4a kreslenezvierata(1) a05f386ebb16cdf6a609e8d15c167269 perokresba kreslenie zvierat kreslene obrazy jocker kresba kreslene obrazky stiahnuť (2)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.