Hyper-Realistické maľby nereálnych žien

Diela týchto žien vytvoril autor Marco Grassi . Pri bližšom pohľade môžete vidieť detaily každej vrásky, póru a aj riasy každej ženy ktorú maľuje.Sú tak realistické že sa ľahko môžu na prvý a možno aj druhý, pohľad zdať ako fotografie žien. Aj keď je to typický hyper-realizmus nejedná sa iba o úplné prekopírovanie skutočnosti.

Keď sa pozriete na dielo ešte raz, práce majú nereálne elementy ktoré vytvárajú surrealistický charakter ktorý nemôže existovať v našom svete. Grassiho neskutočné schopnosti maľovať s olejom mu dovoľujú vytvoriť hyper-realistické obrazy a nerealistické komponenty v maľbe sú jedinou vecou ktorá nám niekedy môže pomôcť k uvedomeniu si že nejde o fotografiu. Umelec dopĺňa k svojim postavám textúry taktiež veľmi realisticky namaľované, lesklé, klzké, s hĺbkou a dopĺňa ich k realistickým postavám žien.

Ornamenty tak z nich robia niečo nemožné, tým že ich dopĺňa napríklad na ruke keramickým patentom alebo maľuje na ich telá svietiace tetovania.  Jedna zo žien má dokonca vzor priamo vrytý do svojej kože ktorá sa zdá ako porcelánová.

Napomáha to jeho dielam určite v zaujímavosti a vďaka tomuto malému triku sa odlišuje od ostatných Hyper-realistických umelcov dnešnej doby.

Grassi4 Grassi3 Grassi12 Grassi11 Grassi6 Grassi10 Grassi9 Grassi8 Grassi7 Grassi1 Grassi2

.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.