Ako kresliť sukňu

Pri kresbe sukne si musíte dať hlavne pozor pri ohyboch látky. Vždy keď niečo kreslíte zamyslite sa za tým z čoho sa tá vec skladá a na čom sa nachádza. V tomto prípade je to látka ktorá zakrýva nohy. Teraz sa už len rozhodnúť aký strih a priliehavosť sukňa bude mať. Ak je veľmi tesná záhyby sa nachádzajú iba v oblasti stehien a ak je voľná, látka sa skladá okolo končatín a smerom k bokom sa hromadí.

Najlepšie je preto vždy si nakresliť najskôr telo postavy. Stačí jemná línia a potom si naznačíte kde chcete aby sukňa končila a začnete upravovať záhyby. Ak chcete svoju sukňu ozdobiť ešte volánikmi tak druhý obrázok vám ukáže ako. Čím viac detailov pridáte tým bude sukňa reálnejšia. Pokojne ukážte aj miesto zošitia alebo vrecká.

Ak sa vaša postava nachádza vo veternom prostredí alebo je práve vo fáze pohybu určite to naznačte sklonom sukne. Podobne kreslíte aj šaty. Zásadou je vždy najskôr začať postavou-telom aby nedošlo k deformácii. Zahrajte sa na návrhárov a nebojte sa experimentovať.

how to draw skirt tutorial (1) drawing skirt tutorial how to draw skirt ako kreliť suknu kreslenie sukne navod ako kresliť sukňu kreslenie sukne postup 25f0a06350c1cb1931702f8c8287e5d7 nauc sa kreslit saty ako kresliť šaty f29a4467484f2b9f0ee174f6b3e8edab

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.