Obrovské detailné a kritické kresby našej planéty

Autorom je Dalip Singh. Pracuje ako kreatívny riaditeľ v McCann Woldgroup v Indii. Vždy veril že veda a umenie môžu byť spojené pre väčší sociálny účel. Ako kreatívnemu človeku mu to dáva pocit uspokojenia.

Práca „Yin Yang“ je výsledkom istého druhu viery a myšlienkového procesu. Každodenne prírodné katastrofy a enviromentálny hazard dostávajú svet do istej nerovnováhy.

Jeho nápad s názvom Prinesme späť balans vyjadril v sérii obrazov kde sa inšpiroval čínskym symbolom Yin-Yang. Symbol sám o sebe symbolizuje balans medzi dvoma úplne rozdielnymi opozitami. Autor tým chcel vyjadriť iróniu ktorá existuje medzi symbolom a súčasným stavom našej planéty.

Bolo to trochu náročné na čas. Ešte pred samotnou kresbou autor strávil čas výskumom faktorov a káuz ktoré skúmali čo presne najviac škodí planéte. Potom mal veľa sedení s ilustrátormi ktorý sa podieľali na projekte aby dokončili detaily a štýl kresby. Iba skice pre samotnú kresbu mu trvali dva mesiace a to na tom pracoval on a dvaja ďalší ilustrátori. Originálne ilustrácie boli ručne kreslené. Autor sa tu snažil o čo najviac detailov aby to pôsobilo čo najreálnejšie. Ilustrácie boli neskôr vymaľované s akvarelovými farbami. Táto fáza kreslenia a vymaľovania finálnych prác zabrala 6 mesiacov.

Tak pozrite si poriadne výsledok a sami zhodnotte či ten čas stál za to. Podľa nás rozhodne áno.

detailed-drawings-environmental-wrongdoing-yin-yang-greenpeace-3 detailed-drawings-environmental-wrongdoing-yin-yang-greenpeace-2 detailed-drawings-environmental-wrongdoing-yin-yang-greenpeace-1 Print Print Yin-Yang28__880 Yin-Yang27__880 Yin-Yang25__880 Yin-Yang24__880 Yin-Yang23__880 Yin-Yang18__880 Yin-Yang22__880 Yin-Yang9__880 Print Print Print Print Yin-Yang6__880 Yin-Yang7__880 Yin-Yang8__880 Yin-Yang15__880 Yin-Yang17__880

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.