Ako kresliť izbu v perspektíve

Dnes sme si pre teba pripravili návod ktorý ti ukáže postup kreslenia miestnosti v perspektíve. Nebude to ľahké ale určite ta prekvapí to že to nieje až také ťažké ako to môže pôsobiť. Treba sa iba držať pár základných pravidiel a zvládneš nakresliť akúkoľvek izbu tak aby bola v perspektíve. Tak poďme na to:

1. Najskôr by si si mal naplánovať ako chceš aby tvoja izba vlastne vyzerala. K tomu patrí rýchla skica z nadhľadu. Nakresli si umiestnenie týchto predmetov, ich tvar a veľkosť. Nakresli si to takým štýlom ako môžeš vidieť na obrázku a počítaj s priestorom na otvorenie dverí.

tumblr_msc3e43xZQ1rnv6lfo2_1280

2. Teraz keď už vieš aký nábytok a miestnosť chceš mať môžeš si to podobným spôsobom pred pripraviť na kúsok papiera aby si nezabudol na tieto predmety.kreslenie perspektivy 3. Teraz si vytvoríš podlahu tvojej miestnosti. Perspektíva funguje na princípe kde sa strany zbiehajú k sebe, v tomto prípade ide o steny. Perspektívu ako celok si vysvetlíme v inom článku čiže zatiaľ stačí aby si vedel že steny musia smerovať podobným spôsobom ako sú zakreslené na obrázkoch a ak by sme ich priamky predĺžili v určitom bode na presne stanovenej línii horizontu sa stretnú (viď. obrázok.) To isté sa vlastne stane aj s nábytkom. Všetky čiary nábytku musia byť prispôsobené, skoro rovnobežné so stranami podlahy.

perspektíva_v kresbeAk kreslíš v Photoshope máš na túto funkciu klávesovú skratku CTRL+T, kde držíš CTRL a ťaháš roh štvorca kým nie si spokojný s jeho polohou.
tumblr_msc3e43xZQ1rnv6lfo3_1280

4. Teraz si môžeš naznačiť steny tvojej izby. naznač si ich buď iba rohom alebo veľmi jemným ťahom ceruzy aby ti neskôr nezavadzali pri tvorbe nábytku.

ako kreslit perspektivu
5. Začínaš vyťahovať steny nábytku na hor. Tu už iba robíš rovnú čiaru hore, bez žiadneho zakrivenia (ak samozrejme nábytok nemá taký tvar). Rozmýšľaj aký vysoký ho chceš mať, kde bude končiť sedacia časť sedačky a kde začína opierka. Tu už pridávaš aj predeli ako matrac postele a lišty. Tie idú rovnakou šikminou ako sú strany podlahy. Ak je však tá strana v strede prispôsobuje sa jej sklon medzi obe línie tvoriace podlahu. Dobre je ak si na začiatok pomáhaš fotografiou aby si si to vedel lepšie predstaviť a skontrolovať. tumblr_msc3e43xZQ1rnv6lfo5_1280 6. Ak si si naplánoval a vykreslil steny nábytku a máš ich naskicované, začneš pridávať detaily. Tie sa tiež podraďujú perspektíve a ak máš nejaký vzor na posteli, počítaj s tým že sa bude takisto zmenšovať ako tá časť na ktorú ho kreslíš. ako kreslit izbu 7. Ku koncu si môžeš naznačiť strop ktorý doplníš lustrom. Vyzdob si izbu podľa svojich predstáv. Čím viac detailov pridáš tým bude pôsobiť dôveryhodnejšie. kreslenie perspektivy navodTakže veľa šťastia!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.