Umenie z odtlačkov kávy

Túto autorku poznáme ako niekoho kto rád tvorý z jedla, Hong Yi, vytvára naozaj kreatívne kúsky umenia použitím najrôznejších a najunikátnejších prostriedkov. Napríklad mrkvy, slivky a kávové otlačky.  Jej “Coffee Stain Portrait” (Portréty z škvŕn od kávy) je niečo čo ešte pred ňou asi nikto neurobil. Umelkyňa urobila portréty speváka Jay Choua či  Lucia Dallaalebo aj podnikateľa Tan Sri Francis Yeoh.

“Mám rada keď premením otlačok od kávy – niečo čo ľudom pripadá ako nepríjemnosť – na kúsok umenia ktorý je zmysluplný a ešte k tomu vonia dobre”, hovorí o svojom umení autorka.

Hong Yi študovala na univerzite Melbourne grad architektúru. Po absolvovaní v roku 2010 začala pracovať v Austrálskej architektonickej firme. Umelkyňa zatiaľ pracovala aj na portréte z paličiek kde vytvorila Jackieho Chana alebo z ružami. V 30 dnovom období tiež vytvárala každý deň jednu z dekorácii jedla na tanieri do rôznych hravých podôb. Niečo podobné ste už mohli vidieť v našom článku:  Ochutnaj umelecké diela.  

tumblr_mkwhg7BLXW1ru36qzo1_400 tumblr_mkwhg7BLXW1ru36qzo3_500 tumblr_mkwhg7BLXW1ru36qzo2_500 photo-7_9002 DSC_0014 Untitled-1 DSC_0447 francis-yeoh

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde