Nádherné a hravé ilustrácie ruskej umelkyne

Autorkou týchto krásnych ilustrácii je Yelena Bryksenkova. Narodila sa v Saint Petersburg v Rusku, vyrastala v Cleveland a študovala ilustráciu na the maryland institute collage of art v Baltimore a na akadémii dekoratívneho umenia v českej Prahe. Teraz žije v Anglicku so svojim imaginárnym sloníkom a pracuje na voľnej-nohe ako ilustrátorka a výtvarníčka voľného umenia.

Jej perokresby a maľby vodnými farbami sú inšpirované jej láskou k domovu a pohodliu každodenných vecí. Tvorí trochu s magickým, tajomným a mierne melancholickým podtónom. Autorka o sebe povedala že k jej obľúbeným veciam a činnostiam patrí objavovanie sveta,  dobrá gramatika, luxusné urny, knihy, slony, perzské portréty, folklór, japonské veci, kvalitné textílie, Napoleon Bonaparte,  tiché kino, ruský balet a záhadné okolnosti.

Táto sympatická a vtipná autorka tvorí svojim vlastným osobitým štýlom, jej maľby sú jemné, hravé a milé. Doplnené množstvom detailov ktoré zaplňujú inak prázdne priestory a dodávajú jej situáciám atmosféru a istý pocit osobnej účasti.  Autorku jednoznačne považujeme za veľmi talentovanú a jej štýl za veľmi podarený.

K jej klientom patria noviny, časopisy a iné spoločnosti ako: New York times, Chronicle books, Real simple magazine, Bust magazine, urban outfitters, American greetings, quarto group UK, Metro českej republic, Random house, Penguin, Red cap cards, l’officiel italia a mercedes benz fashion week russia.

Ak ťa autorka zaujala a chcel by si vidieť a dozvedieť sa viac k jej tvorbe určite navštív jej webovú stránku: yelenabryksenkova.com

14344937213_c40d206bb6_z14324067924_da399995ae_zla-boum4_zps4e9d4788kreslene obrazy yelena-bryksenkova_dancing yelena-bryksenkova_herbarium 70_kitchenweb2 armenian_web1 armenian_web4 boum3 drawing pictures beautiful paiting bryksenkova_aquamarine kreslene obrazy eta15_3 krasne kresby vil a zazrakov kreslene obrazky najkrajsie lovely pictures fairytale5 linconnue3 love-spell rainy-day pekne kresby malby domov reykjavik4 zima winter obrazok rider2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.