Strašidelný hrací domček Múzea moderného umenia v Tokiu

 

Niektoré projekty sú tak pútavé a zábavné že si želáš aby si bol zase dieťaťom. Múzeum moderného umenia v Tokiu predstavila letnú výstavu pre deti nazvanú Duchovia,  Spodky a hviezdy. Tu architekti zo skupiny Torafu (Koichi SuzunoShinya Kamuro)  vytvorili asi najviac ohromujúci a vynachádzavý Strašidelný dom.

 

torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-3

 

Takýto strašidelný dom si ešte nevidel . Vyzerá ako nejaká zvláštna strašidelná galéria malieb,  ktorá najskôr môže pôsobiť obyčajne ale neskôr prídeš na to že má v zálohe niektoré skryté prekvapenia.  Je tu snaha o prelomenie  nudných pravidiel galérii. Deti sú tu v skutočnosti povzbudené k behaniu, kričaniu a dotýkaniu, čo sú vlastne veci ktoré sú neprípustné v skutočných galériách a múzeách.

Pri prvom vstupe do výstavy sa môže zdať že tu v skutočnosti nič zvláštne nie je, ale za chvíľu sa váš názor zmení. Každý pohyb ktorý malý návštevníci vykonajú vedie k novému objavu a zvláštnym javom. V tejto prekvapivej miestnosti dokonca môžu otáčať obrazmi  a stať sa sami ich súčasťou ako portrétovaní podvodníci. V miestnosti nájdu veľa tajných chodbičiek ktoré ich dovedú k stenám pri ktorých sa dá sledovať čo sa deje na druhej strane.  Nájdu tu aj iluzívne zrkadlá ktorých odraz mení podobu pozorovateľa.

Dobrý domček na hranie, nie? A zábava nekončí. Potom, čo si preskúmal tajomstvá, ktoré  tento domček na hranie skrýva tu nájdeš veľa očných buliev a dokonca na teba čaká mosta s očami. Ktorý samozrejme z teba nespustí zrak.  Nič tu  nie je ako sa zdá! Galérie už nikdy nebudú považované iba pre dospelých a dospelý si začnú želať, aby sa opäť stali deťmi.

 

torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-18 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-17 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-16 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-15 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-14 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-4 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-13 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-12 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-11 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-10 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-9 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-8 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-7 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-6 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-5 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-3 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-2 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-1 torafu-haunted-house-MOT-art-photo-Fuminari-Yoshitsugu-yatzer-19

 

foto © Fuminari Yoshitsugu.

zdroje:

Torafu Architekti

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain