Plastický nos v 7. krokoch

  Dnes by sme ti ukázali ako jednoducho a rýchlo nakresliť plastický a realistický nos. Stačí nasledovať 7. krokov a bude to pre teba hračka.

 

Priprav si ceruzky rôznych tvrdostí. Môžeš začať s HB a postupne ju meniť za napr. 4B a ku koncu mäkšou napr.  6B. Ak ich práve nemáš netráp sa, môžeš použiť aj iné. Daj si iba pozor nech máš minimálne dve rôzne.

1. krok

1. krok

1. Krok: Tvrdšou ceruzou si nakresli tvar ktorý vidíš na ukážke. Snaž sa zachovať pomery čiar čo najpodobnejšie.

2. krok

2. krok

2. Krok: Začni detailne tvarovať nos, tak ako to vidíš na druhom obrázku. Doplň nosné dierky. Všimni si že sa podobajú na apostrof, to ti pomôže v zapamätaní si ich tvaru.

3. krok

3. krok

3. Krok: Teraz môžeš začať s mäkšou ceruzkou. V tomto kroku si len naznačíš hrubšou čiarou pomocnú líniu k tvorbe tieňa.

4. krok

4. krok

4. Krok:  Vďaka už určenej línii vieš kde presne začína vrhnutý tieň. Mäkkou ceruzou urob sivú plochu smerujúcu nadol. Pri tomto obrázku počítaj s faktom že svetlo osvetľuje nos z hora. Naznač si aj tiene na okrajoch koreňa nosa.

5. krok

5. krok

5. Krok: Tu dodávaš ďalšie tiene. Musíš si uvedomiť že odtieň sivej nebude nikdy tmavší ako tieň ktorý sme nakreslili na začiatku, pretože ten je najmenej osvetlený. Výnimkou sú iba nosné dierky ktoré budú stále najtmavšie.

6. krok

6. krok

6. Krok: Začínaš pracovať s plasticitou, kde na niektorých miestach pridávaš viac tmavší odtieň. Je to napr. na lemoch pod nosnými dierkami alebo pri koreni nosa. Sleduj príklad na obrázku všímaj si ako nepatrná zmena farby plasticky vyťahuje nos do priestoru.

7. krok

7. krok

7. Krok: Najtmavšie plochy zvýrazni ešte viac. Pozri si úplne prvý obrázok v ktorom môžeš vidieť kde sa nos lomí a snaž sa rozdiel na týchto miestach v odtieňoch jemne zvýrazniť. Gumou si môžeš jemne odobrať farbu z vrchu nosa. Pretože tam zasahuje tam najviac svetla.

Dúfame že ti tento postup pomôže a naučí ťa niečo nové.  Za návod ďakujeme „Proko“ ku ktorému sa určite ešte niekedy vrátime a prinesieme ti ďalšie šikovné triky pre zachytenie častí tváre.

Tak na záver len prajeme veselé kreslenie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.