Maľba otláčaním

 

Kto už povedal že vytvoriť niečo pekné musí byť zložité? Otláčanie je jednoduché a kreatívne.Vďaka rôznym materiálom, dokážemeurobiť rôzne vzory.

Ukážeme ti pár nápadov.

.

0_print-veggie-fruit_title

RUŽA

Napríklad ak chceš vzor ruže, stačí ti k tomu koniec čínskej kapusty. Odkrojíš ho z už tvrdšieho okraju, ktorý sa nachádza na samom konci listov. Tento výrez potom už len používaš ako pečiatku. Namočíš si ho do ľubovolnej farby, dobrá bude aj redšia tempera a otlačíš. Nieje nič jednoduchšie! Samozrejme zelenina časom hnije, čiže sa dá použiť iba raz. Ale stále sa dá zohnať nová :).

.

b41e28e99a0362472ac04c105b85cbd8

 

MELÓN

Melón dosiahneš vďaka jablku. Postup je taký istý ako pri kapuste. Porežeš si jablko na mesiačiky, namočíš a otláčaš. Potom si len dokreslíš zelený polmesiačik ako okraj a čierne jadierka.

.

420ee19ac40e69016d9c27be3685c4ca (1)STROM

Strom vytvoríš vďaka plastovej fľaši. Presnejšie povedané, fľašou urobíš kvety na strome. Na začiatku si namaľuješ iba pár líniami vetvu stromu. Potom už len otlačíš hustejšiu farbu do ktorej namočíš spodok fľaše.

.

Takto si môžeš vyrábať dekoratívne predmety, obrazy, pohľadnice. Alebo výborné sú aj ako baliace darčekové papiere. Je už len na tebe ako sa rozhodneš. Experimentovaním skús otlačiť aj iné predmety a možno objavíš úplne nové vzory.

  1 comment for “Maľba otláčaním

  1. Simonne
    25. mája 2014 at 23:46

    super inšpirácia 🙂 tie melóniky sú chutné ^_^

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.