Ako kresliť zuby

Pri kresbe usmievavých portrétov sú niekedy krivé zuby najväčší estetický problém. Preto je potrebné sa ich naučiť správne nakresliť.

Skôr ako začneš kresliť úsmev aj s perami,  precvič si najskôr ich celú podobu. Na prvom obrázku môžeš vidieť ako  si autor pomohol kružnicami. Farebne sú rozlíšené časti ktoré by si mal tiež kresliť zvlášť. Je dobré začať iba oblúkom, ako keby zuby boli bez medzier a rozdielne v tvare. Až potom ich začni deliť  zaobľovať. Stále nezabúdaj že zuby sú symetrické.
ako kresliť zuby how-to-draw-teeth-step-7_1_000000013177_4

 

V tomto obrázku autor napríklad upozorňuje na to že zuby v kresbe vyzerajú zvláštne, ak si nedáš pozor na rozdiely medzi zubnými medzerami. Tiež sa tu odporúča začať s zubami aké môžte vidieť v niektorých kreslených rozprávkach, bez medzier. Potom ich čiarami predel tak ako budú nasledovať za sebou. Mysli na perspektívu. Ak zuby obkresľuješ z predlohy spočítaj si ich, to ti veľmi pomôže. Potom pridaj oblúky a tiene. Ak chceš aby bolo vidieť aj ďasná, jednoducho začni s väčším oblúkom.  Nezabudni že pri niektorých predklonoch hlavy už môžeš vidieť horné plochy zubu.

kreslené zubyako kresliť zubykreslenie zubov

Ak si dáš pozor na počet zubov, medzery medzi nimi a začneš vždy s pomocnou líniou, ktorá ti aj pomôže aby ti zuby nechtiac neušli vyššie alebo nižšie ako by mali, tak by si mal v budúcnosti v ich kreslení už nemať problém.  Vždy mysli aj na tieň ktorý vrhá horná a dolná pera. A neboj sa ňou aj viac zubov zakryť, tak si to trochu zjednodušíš a bude to vyzerať aj lepšie.

how-to-draw-a-smile-step-5_1_000000023025_3 how-to-draw-teeth-step-1_1_000000013175_4 Mouth-1-Marta-Jelen-Sytniewski-SignificantArt kreslenie úsmevu a9047638c433fbf893cf49b321e160b9 kreslenie zubov, kreslíme zuby, nauč sa kresliť zuby

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat